Sosyal Aktiviteler

Spor ve Rekreasyon Faaliyetleri

Fiziksel uygunluğu, zihinsel ve fiziksel sağlığı korumak önemlidir. Muğla Üniversitesi spor tesisleri bunları sunmaktadır ve öğrenciler ve personel için her düzeyde spor ve rekreasyon faaliyetleri düzenlemektedir.

Futbol, voleybol, basketbol, hentbol, atletizm, badminton, tenis, masa tenisi, yüzme, dalış, mağaracılık, trekking, tırmanma, aerobik, güreş, ve dövüş sanatları popüler kapalı ve açık hava etkinlikleri bulunuyor. Geleneksel oyunlar, yarışlar, ya da yarışmalar üniversite içinde her yıl düzenlenmektedir. Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi spor faaliyetlerini koordine eder. Üniversitemizin spor takımları her yıl çeşitli bölgesel ve ulusal spor yarışmalarına katılarak ve birçok şampiyonluklar elde ederek dönmektedirler.

Spor Tesisleri
• (hafta içi açık, 08: 00-23: 00) Sıtkı Koçman Spor Salonları odaları ve duşlar 2500 seyirci kapasiteli salon, masa tenisi odası, aerobik / cimnastik / step salonları, kafe tüm öğrencilere ve personele açıktır.
• Pratik eğitimler ve yüzme dersleri de düzenlenmektedir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, üyelik ya da günlük giriş biletleri ile tüm öğrenci ve personele açıktır.
• Beş açık tenis kortu, masa tenisi salonu, ve üyeliği aracılığıyla öğrenciler ve personel tarafından kullanılan veya saatlik / günlük giriş geçer edilebilir kampüste bir spor salonu vardır.
• Muğla Üniversitesi çim sahası ulusal ve uluslararası futbol ve atletizm oyunları için idealdir, 3.500 koltuk kapasitesine ve soyunma odaları UEFA / FIFA / IAFF standartlara uygundur.
• kampüs içinde de açık basketbol, voleybol, hentbol ve açık minyatür futbol sahası vardır.
• Tüm öğrenciler ve personel personel konut arkasındaki çam ormanları bulunmaktadır.
 

Bağlantılar
Yukarı Çık